Znalezienie działki jeszcze nigdy nie było tak proste!
Korzystając z geoportalu OnGeo w bardzo łatwy sposób znajdziesz na mapie działki, którymi jesteś zainteresowany.
Możesz to zrobić w wybrany dla siebie sposób. Prezentujemy poniżej 3 metody wyboru działki:
Granice działki zostaną podświetlone, a na szarym polu pojawią się numery ewidencyjne oraz powierzchnia wyszukiwanego terenu.
Teraz możesz przejść do zakładki Pobierz raport i wygenerować szczegółowe informacje o działce, którą wyszukałeś.
Podstawowe informacje o terenie:
Szczegółowe dane dotyczące lokalizacji zaznaczonego terenu:
Informacje dodatkowe z ewidencji gruntów i budynków, bazujące na danych z powiatów lub miast. Możliwe do uzyskania informacje to:
Dane pobierane bezpośrednio z baz powiatów i miast, brak danych oznacza że dany urząd ich nie udostępnia.
Dla obszarów z dostępnymi MPZP otrzymasz pełną nazwę i numer uchwały oraz zaznaczone na mapie granice obowiązujących planów.
Jeżeli obszar jest częściowo objęty MPZP lub przebiega na nim granica kilku planów, raport informuje o procentowym i powierzchniowym udziale badanego terenu w każdym z obowiązujących planów.
Jeżeli na wskazanym terenie nie ma obowiązującego planu, zostaniesz o tym również poinformowany w raporcie o terenie.
Tanio i szybko dowiesz się, czy w przyszłości w okolicy powstaną inwestycje wpływające na jakość Twojego życia.
Zaoszczędzisz do 200 zł w porównaniu z kwotą opłaty skarbowej, którą musisz wnieść w urzędzie, oraz kosztem wypisu i wyrysu (jest on zależny od ilości stron).
Zaoszczędzisz kilka do kilkunastu dni w porównaniu z uzyskaniem takiego wypisu i wyrysu z właściwego urzędu.
Jeśli analizowany teren jest objęty MPZP, dla wybranych obszarów możesz uzyskać informacje o przeznaczeniu i zasadach zagospodarowania terenów wyznaczonych w planie (granice, powierzchnia i udział procentowy dla każdego terenu).
Tanio i szybko zyskasz wiedzę, w jaki sposób możesz zagospodarować wybrany przez Ciebie teren.
Zaoszczędzisz do 200 zł w porównaniu z kwotą opłaty skarbowej, którą musisz wnieść w urzędzie, oraz kosztem wypisu i wyrysu (jest on zależny od ilości stron).
Zaoszczędzisz od kilku do kilkunastu dni w porównaniu z uzyskaniem takiego wypisu i wyrysu z właściwego urzędu.
Codziennie aktualizowane informacje o pozwoleniach budowlanych dla wybranego terenu oraz dla terenów sąsiadujących (w promieniu 200 m):
Analiza zabudowy w Raporcie o terenie prezentuje szczegółowe informacje dotyczące wybranej działki lub terenu oraz charakterystyki zabudowy na tym obszarze oraz w promieniu 50 metrów. Analiza zostanie przedstawiona w formie mapy, która wizualnie ukazuje rozmieszczenie budynków na terenie, oraz dwóch tabel pod mapą. Pierwsza tabela zawiera szczegółowe dane liczbowe dotyczące parametrów budynków, a druga tabela zawiera informacje o działkach w zasięgu analizowanego obszaru.
Przy użyciu tej analizy otrzymasz następujące informacje:
W drugiej tabeli otrzymasz informacje o wskaźnikach powierzchni zabudowy i intensywności zabudowy, dla każdej działki znajdującej się w odległości 50 m od analizowanego terenu. Wskaźniki te dostarczają informacji o tym, w jakim stopniu działki są zabudowane.
Informacje z analizy zabudowy mają praktyczne zastosowanie dla różnych osób i celów:
Informacje o powierzchniowych formach ochrony przyrody występujących w granicach wybranego terenu i jego najbliższym sąsiedztwie:
Dowiesz się, czy w obrębie oraz w odległości 200 m od wybranego przez Ciebie terenu znajdują się nieruchomości objęte ochroną zabytków. Raport przedstawia lokalizację nieruchomości zabytkowych na mapie oraz w formie wykazu tabelarycznego, w którym znajdziesz informacje takie jak:
Dowiesz się czy w obrębie oraz w odległości 300 m od wybranego przez Ciebie terenu znajdują się obszary ochrony archeologicznej. Raport przedstawia na mapie lokalizację stanowisk archeologicznych oraz poglądowo wyznaczone strefy (bufory), o promieniu 40 m od punktów stanowisk. W tabeli przedstawione zostały informacje:
Informacje o lokalizacji terenów zamkniętych. Teren zamknięty to obszar o zastrzeżonym charakterze ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa. Tereny zamknięte tworzone są na obszarach, które ze względu na położenie lub infrastrukturę są szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo kraju.
Proces inwestycyjny na terenie zamkniętym obwarowany jest licznymi wyjątkami. Jeżeli teren ma status terenu zamkniętego, nie ma możliwości realizowania na nim inwestycji innych, niż niezbędne z punktu widzenia obronności i bezpieczeństwa państwa.
Informacje o lokalizacji cmentarzy występujących w granicach wybranego terenu i jego sąsiedztwie oraz strefy ochronne cmentarzy.
Lokalizacja cmentarza wpływa na ograniczania w zabudowie sąsiednich terenów. Zabudowa jest możliwa w odległości minimum 150 metrów od cmentarza, może być zmniejszona, jeżeli planowane budynki będą miały zasilenie w wodę z wodociągu.
Dowiesz się czy w promieniu 300 metrów od interesującego Cię obszaru znajdują się strefy wyłączone wokół turbin wiatrowych. Strefy te wyznacza się jako bufor od turbiny wiatrowej, którego promień wynosi dziesięciokrotność wysokości całkowitej elektrowni wiatrowej.
Oprócz lokalizacji strefy poznasz dokładne położenie turbiny wiatrowej.
Dowiesz się czy Twoja działka jest położona w strefie wyłączonej wokół turbin wiatrowych.
Jeśli Twoja działka mieści się wewnątrz strefy oddziaływania elektrowni wiatrowych, nie otrzymasz pozwolenia na budowę.
Informacje o tym, czy wybrany teren jest w zasięgu stref ochrony uzdrowiskowej. Obszary ochrony uzdrowiskowej to wydzielone tereny w celu: ochrony czynników leczniczych, naturalnych surowców leczniczych, walorów środowiska i urządzeń uzdrowiskowych. Wyróżniamy 3 rodzaje stref uzdrowiskowych:
Strefy ochrony uzdrowiskowej ograniczają możliwości zabudowy, realizacji inwestycji oraz określonych działalności na obszarach na których występują. Przed zakupem działki sprawdź, czy teren ten nie znajduje się w strefie ochronnej uzdrowiska, ma to szczególne znaczenie jeżeli planujesz docelowo prowadzić w tym miejscu działalność przemysłową lub inną oddziaływująca na środowisko.
Tutaj sprawdzisz czy wybrany teren znajduje się w strefie oddziaływania lotniska:
Dowiesz się czy wybrana działka ma dostęp do drogi publicznej. Na mapce w Raporcie o terenie zobaczysz jaka jest lokalizacja danej drogi, natomiast tabela pod mapką zawiera informacje takie jak:
Dostęp do drogi publicznej ma istotne znaczenie przy planowaniu inwestycji na działce. W celu uzyskania pozwolenia na budowę, działka musi posiadać dostęp do drogi publicznej. Nie jest możliwa również sprzedaż działki, która nie posiada dostępu do drogi.
Poznasz lokalizację przebiegu planowanych inwestycji drogowych oraz dróg w budowie. Analiza wykonywana jest w zasięgu 1 km od wskazanego w Raporcie o terenie obszaru. Dodatkowo przedstawione są informacje dotyczące rodzaju drogi, opis inwestycji oraz odległość od analizowanego terenu.
Dostęp do drogi planowanej lub w budowie ma znaczenie we wielu aspektach, może być czynnikiem wpływającym na decyzję o inwestycji na danej działce lub rezygnacji z inwestycji, jeżeli uznasz, iż droga w sąsiedztwie będzie uciążliwa. Znając lokalizację planowanych inwestycji drogowych możesz wyselekcjonować grunty o dużym potencjale inwestycyjnym.
Dowiesz się czy w promieniu 200 metrów od interesującego Cię obszaru znajdują się napowietrzne linie energetyczne:
Poznasz lokalizację transformatorów oraz słupów dla linii wysokiego i najwyższego napięcia.
Dowiesz się czy w promieniu 200 metrów od interesującego Cię obszaru znajdują się budynki z przyłączem internetu światłowodowego.
Oprócz lokalizacji przyłączy poznasz dokładny adres budynku, nazwę dostawcy internetu światłowodowego oraz prędkość łącza internetowego
Dowiesz się czy działka posiada dostęp do mediów oraz czy w sąsiedztwie wybranego do analizy obszaru przebiegają sieci infrastruktury technicznej.
Na mapie w Raporcie o terenie prezentowane są dane o uzbrojeniu terenu w następujące obiekty infrastruktury technicznej:
Uwaga!
Mapa uzbrojenie terenu w media
może nie prezentować danych o sieciach uzbrojenia terenu w
przypadku, gdy urząd powiatowy ich nie posiada w wersji
cyfrowej lub wstrzymuje ich udostępnianie. OnGeo nie ma wpływu
na dostępność informacji o uzbrojeniu, ponieważ bazuje na
danych zewnętrznych (powiatowych), co skutkuje nie
pobieraniem opłat za temat Uzbrojenie terenu w media w
Raporcie.
Podstawowe klasy pokrycia terenu w zaznaczonym obszarze oraz w promieniu 200 metrów od jego granic:
Dowiesz się jakie nachylenia ma interesujący Cię teren:
Dowiesz się jaki jest kierunek nachylenia zbocza, określony stronami świata. Ekspozycja ternu zwana jest też wystawą terenu:
Analiza przedstawia jaką żyznością charakteryzuje się gleba na wybranym terenie. Poprzez żyzność należy rozumieć zdolność gleby do zaspokajania potrzeb roślin.
Żyzność gleb w Raporcie została przedstawiona w dziewięcio stopniowej skali, gdzie 9 to gleby najlepsze, natomiast 1 to gleby najgorsze. Gleby zostały podzielone na 3 grupy:
Pierwsza tabela pod mapą zawiera informacje ilościowe dotyczące żyzności gleb na wybranym do raportu terenie, są to:
Druga tabelka, przedstawia analizę użytków gruntowych i klas bonitacyjnych gleb na wskazanym do raportu terenie. Dane pobierane bezpośrednio z baz powiatów i miast, brak danych oznacza że dany urząd ich nie udostępnia. Możliwe do uzyskania w tabeli informacje to:
Niektóre obszary mogą zawierać na mapie kontury klasoużytków i oznaczenia klas bonitacyjnych ich dostępność jest zależna od tego czy powiat lub miasto udostępniają te dane. Przedstawione są bardzo cienką przerywaną linią, aby je dostrzec należy przybliżyć widok mapy w raporcie.
Oznaczenie na mapach obszarów:
Dowiesz się, czy w obrębie wybranego przez Ciebie terenu znajdują się obszary, na których istnieje wysokie prawdopodobieństwo stałego lub okresowego zalegania wody, ze względu na ukształtowanie terenu.
Dodatkowo pokład mapy przedstawia poziom uwilgotnienia gleby ze względu na topografię terenu, jest to tzw. indeks TWI. Wskaźnik ten, określa zależność pomiędzy wielkością powierzchni biorącej udział w spływie powierzchniowym (fragmencie zlewni) a wartością jej nachylenia.
Dowiesz się czy w obrębie wybranego przez Ciebie obszaru i w jego pobliżu znajdują się udokumentowane strefy osuwisk:
Informacje wskazujące poziom hałasu generowany przez źródła cywilizacyjne, tj.:
Informacje o lokalizacji miejsc, obiektów i urządzeń potencjalnie uciążliwych w odległości do 300 m od wybranego terenu. Analiza uciążliwości w sąsiedztwie podzielona została na 10 grup:
Informacje o lokalizacji wyrobów zawierających azbest, takich jak np.: dachy, drogi, rury, składowiska. Analiza jest wykonywana w odległości 200 m od wybranego terenu. Wyroby zostały podzielone na następujące rodzaje:
Azbest jest naturalnym, trwałym surowcem o budowie włóknistej. Włókna kruszą się i łamią, łatwo przedostają się do atmosfery, są niewidoczne, wdychane przez ludzi powodują wiele groźnych chorób.
Azbest jest jednym z najbardziej niebezpiecznych czynników rakotwórczych.
Mając na uwadze powyższe, informacja o lokalizacji produktów zawierających azbest, w szczególności zakwalifikowanych do I stopnia oceny, jest bardzo ważna z punktu widzenia planowania inwestycji.
Informacje o średniorocznym zanieczyszczeniu pyłami:
Dowiesz się jakie jest nasłonecznienie terenu oraz nasłonecznienie dachów budynków na wskazanym przez Ciebie terenie. Zobaczysz miejsca do których dociera mała ilość energii słonecznej - obszary zacienione.
Mapy nasłonecznienia - energia słoneczna, dowiesz się jaka ilość energii promieniowania słonecznego dociera na 1 metr 2 powierzchni (np. gruntu, dachu budynku) w ciągu określonych dni w roku:
Procentowy udział obszarów o określonym natężeniu promieniowania słonecznego w wybranych dniach:
Wartości statystyczne docierającej energii słonecznej na analizowanych obszarze dla wybranych dni:
Informacje o lokalizacji obiektów użyteczności publicznej (POI) w odległości 1 kilometra od wskazanego terenu. Miejsca użyteczności publicznej podzielone zostały na grupy:
W analizie lokalizacji dostępności usług (POI) w formie tabeli przedstawiana jest łączna liczba miejsc oraz maksymalnie 10 najbliższych miejsc z danej grupy wraz z podaniem odległości i nazwy danego obiektu.
Dowiesz się jaka jest dostępność usług użyteczności publicznej w sąsiedztwie wskazanego obszaru. Analizowane dane będą przydatne zarówno w przypadku planowania lokalizacji placówki firmy, jak i miejsca pod budowę domu.
Wynik analiz przedstawia mapy zasięgów dojścia i dojazdu samochodem w określonych czasach. Wynik na mapie przedstawiony jest w postaci izochron, czyli linii o jednakowej osiągalności czasowej.
Mapa zasięgu czasu dojścia pieszego od 5 do 20 minut.
Mapa zasięgu czasu dojazdu samochodem w dwóch wersjach, pierwsza przedstawia krótkie czasy dojazdu, od 10 do 20 minut. Druga wersja przedstawia długie czasy dojazdu, do 60 minut.
Podstawowe informacje o danych demograficznych dla analizowanego obszaru:
Jeżeli planujesz prowadzić usługi w danym miejscu lub wręcz przeciwnie – szukasz samotności, te informacje będą dla Ciebie istotne.
Dowiesz się jakie są stawki podatku od nieruchomości obowiązujące na obszarze gminy, w której położona jest działka lub teren objęty analizą. Raport w temacie stawek podatków od nieruchomości przedstawia tabelę z następującymi informacjami:
Dowiesz się jakie stawki podatku od nieruchomości obowiązują w gminie.
Oszacujesz wysokość podatku dla swoich nieruchomości.
Czym są dane źródłowe GIS?
Dane źródłowe GIS, są to dane nieprzetworzone w formatach obsługiwanych przez specjalistyczne oprogramowanie typu GIS, np. QGIS lub ArcGIS. Dane źródłowe GIS zostały przygotowane z myślą o specjalistach z branży projektowej, m.in. dla: architektów, projektantów, urbanistów, geodetów.
Dane zostały przygotowane w formatach: GeoPackage (*.gpkg) - dla danych wektorowych oraz GeoTif (*.tif) - dla danych rastrowych. Planowane jest dodanie w przyszłości danych w formatach obsługiwanych w aplikacjach typu CAD.
Paczka danych źródłowych GIS przygotowana jest dla tematów, które użytkownik wybrał do zamówienia w raporcie o terenie. Tematy odznaczone lub niedostępne nie będą dodane paczki danych źródłowych.
Cena paczki danych źródłowych GIS uzależniona jest od liczby wybranych do raportu tematów. Cena za paczkę wynosi każdorazowo 50% kwoty naliczonej za raport o terenie.
Co otrzymasz w ramach tematu Dane źródłowe GIS?
Przykładowa paczka danych dostępna jest do pobrania na stronie przykładowego raportu o terenie: raport
Lista warstw dostępna w paczce danych:
Nazwa warstwy | Rodzaj danych/format danych |
1 EGiB granice dzialek | wektorowe/.gpkg |
2 Budynki | wektorowe/.gpkg |
3 Ortofotomapa | planowana do włączenia w przyszłości |
4 MPZP zasiegi | wektorowe/.gpkg |
5 MPZP tereny | wektorowe/.gpkg |
5 MPZP tereny raster | planowana do włączenia w przyszłości |
6 Pozwolenia na budowe poligon | wektorowe/.gpkg |
6 Pozwolenia na budowe linie | wektorowe/.gpkg |
6 Pozwolenia na budowe punkty | wektorowe/.gpkg |
7 Obszary chronione | wektorowe/.gpkg |
8 Pomniki przyrody | wektorowe/.gpkg |
9 Nieruchomosci zabytkowe poligon | wektorowe/.gpkg |
9 Nieruchomosci zabytkowe punkt | wektorowe/.gpkg |
10 Obszary ochr arch punkt | wektorowe/.gpkg |
10 Obszary ochr arch punkt | wektorowe/.gpkg |
11 Cmentarze | wektorowe/.gpkg |
12 Strefy od turbin wiatrowych | wektorowe/.gpkg |
13 Tereny zamkniete | wektorowe/.gpkg |
14 Strefy oddzialywania lotniska | wektorowe/.gpkg |
15 Drogi | wektorowe/.gpkg |
16 Drogi planowane | wektorowe/.gpkg |
17 Linie energetyczne | wektorowe/.gpkg |
18 Obiekty zwiazane z siecia energetyczna | wektorowe/.gpkg |
19 Swiatlowod | wektorowe/.gpkg |
20 Uzbrojenie terenu | planowana do włączenia w przyszłości |
21 Pokrycie terenu | wektorowe/.gpkg |
22 Ekspozycja terenu | rastrowe/.tif |
23 Zyznosc gleb | rastrowe/.tif |
24 Zagrozenie powodziowe | wektorowe/.gpkg |
25 Obszary zagrozone stagnacja wody | rastrowe/.tif |
26 Osuwiska | wektorowe/.gpkg |
27 Obiekty uciazliwe poligon | wektorowe/.gpkg |
27 Obiekty uciazliwe linia | wektorowe/.gpkg |
27 Obiekty uciazliwe punkt | wektorowe/.gpkg |
28 Natezenie halasu | rastrowe/.tif |
29 Zanieczyszczenie powietrza pm10 | rastrowe/.tif |
30 Zanieczyszczenie powietrza pm25 | rastrowe/.tif |
31 Naslonecznienie terenu | rastrowe/.tif |
32 Punkty POI | wektorowe/.gpkg |
33 Zasiegi czasu dojazdu dojscia | wektorowe/.gpkg |
34 Zaludnienie | rastrowe/.tif |
35 Numeryczny model terenu | rastrowe/.tif |
36 Numeryczny model pokrycia terenu | rastrowe/.tif |
Do każdej z opisanych informacji dołączamy mapę, która dokładnie ją ilustruje. Dzięki temu łatwiej przeanalizujesz dane liczbowe oraz dostępną dokumentację.
Dzięki bezpłatnej aktywacji Powiadomień o Nowych Danych, na podany przez Ciebie adres e-mail będziesz otrzymywać powiadomienia o dodatkowych danych dostępnych dla wybranej lokalizacji.
Aby dotrzymywać Ci kroku i wspierać Cię w szybszym i tańszym pozyskiwaniu informacji o wybranej lokalizacji, nieustannie rozwijamy nasz serwis. Poprzez dodawanie nowych, innowacyjnych funkcjonalności oraz kolejnych tematów do raportu dajemy Ci narzędzie, które rozwija się wraz z Twoimi rosnącymi potrzebami.
Aby zakupić Raport zaktualizowany o nowe dane, wystarczy kliknąć w link podany w wiadomości.